В Україні 2025р прогнозується найспекотніше літо за останнє десятиліття. В свою чергу це створює критичні умови для виникнення лісових пожеж – які загрожують як приподні екосистемам, так і життю людей. Оскільки середня температура цього року буде вищою ніж зазвичай, а кількість опадів – значно нижчою, це посилює посуху: знижується рівень грунтових вод, та пересихають малі річки, а сухі грунти та висушена рослинність є ідеальними умовами для виникнення пожеж.
Наслідками лісових пожеж можуть стати:
- Забруднення довкілля токсичними препаратами які вивільняються в процесі горіння
- Руйнування біорізноманіття, адже підчас лісових можуть загинути рідкісні види рослин і тварин, випалювання трави знищує мікроорганізми в грунті, що знижує його родючість, зникають цілі екоситеми
- Виснаження грунтів і водних ресурсів, оскільки втрата лісового покриву призводить до ерозії, обміління річок, і забруднення підземних вод.
- Знищення інфраструктури(доріг, ліній електропередач, будинків)
- Втрата лісових ресурсів.
- Загроза здоро’ю.
- Прискорення глобального потепління. По причині того, що ліси поглинають велику кількість вуглецю, їх втрата збільшує концентрацію парникових газів.
- Після пожеж змінюється мікроклімат регіонів, оскільки втрачені ліси уже не можуть регулювати температуру та вологість.
Як цьому запобігти?
- Використовувати супутникові, авіаційні, та інші літальні апарати для виявлення місць пожеж
- У періоди підвищеної небезпеки необхідно обмежувати відвідування лісів
- Створювати протипожежні просіки та мінералізовані смуги
- Проектувати посадки дерев стійких до посухи
Враховуючи яку загрозу несуть лісові пожежі – варто завжди брати до уваги можливі ризики їх виникнення, та всіма способами старатись уникнути катастрофи таких масштабів


