Хто такий Деревинник? Це жук темно-коричневого кольору розміри якого не перевищують 3.5мм. Попри такий дрібний розмір цей жук справді небезпечний для лісових масивів. Деревинник дубовий вгризається через кору в деревину дуба, бука, кленів, граба, горіха та ін. листяних дерев. На поверхні кори видно лише маленький вхідний отвір та трішки бурової муки білого кольору. В деревині утворює східчасті ходи, та інфікує дерево амброзійними грибами – якими власне і живляться личинки та імаго (дорослі особини) деревинника. Ні дорослий деревинник ні його личинки деревиною не живляться, використовують дерева як, свого роду, «тепличку» для вирощування грибів. Проте ці гриби активно руйнують структуру деревини, погіршують її та сильно ослаблюють заселене дерево. Ззовні дерево виглядає здоровим, але всередині може бути зруйноване гнилизною, що сприяє вітролому внаслідок сильних поривів вітру. Ослаблене дерево заселяють інші види стовбурових шкідників та хвороб.
Деревина, яка була заражена деревинником, стає непридатною для реалізації, що призводить до економічних втрат. Тому вчасна ідентифікація шкідника дозволяє прибрати пошкоджені дерева з насадження і запобігти розширенню ураженої зони.
В даному випадку це дуже цікавий вид симбіозу за якого жук поширює гриб в ідеальні умови для його розвитку, а гриб, у свою чергу, створює кормову базу для жука. Така спільна діяльність стає причиною руйнування дерева.

