Бібрські лісівники навчались як зарадити всиханню сосни

У Бібрському лісгоспі відбувся семінар, на якому обговорили питання боротьбиз шкідниками та хворобами лісу, зокрема в соснових насадженнях.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ організаційної роботи та інформаційної діяльності апарату Перемишлянської РДА.

У семінарі взяли участь працівники відділу охорони та захисту лісу Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахист», перший заступник голови Перемишлянської райдержадміністрації Богдан Гуменюк, спеціалісти відділу лісового господарства лісгоспу, лісничі.

Відкриваючи семінар, директор лісгоспу Володимир Борщ окреслив проблему всихання соснових насаджень, яка є в Україні і, зокрема, в Бібрському лісгоспі.

Головний лісничий Мирослав Пилипів зупинився на причинах всихання соснових насаджень та лісівничих заходах, які проводяться для оздоровлення насаджень.

Мирослав Пилипів нагадав, що на Львівщину всихання сосни прийшло два роки тому.Торік лісгоспом було виявлено і розроблено 90 га пошкоджених сосняків. На даний час є нові осередки всихання соснових насаджень на площі 100 га. Отже, процес розвивається.

Цікавою була доповідь завідуючої лабораторії захисту лісу Львівського лісозахисного підприємства Віри Венгер розповіла про фактори, що впливають на розвиток шкідників та хвороб сосни і спричиняють її загибель, про досягнення зарубіжних вчених та лісівників, які займаються проблемою всиханням сосни, проаналізувала стан ураження і відмирання деревини і наочно продемонструвала це на зразках зрізів уражених дерев.

Семінар продовжив роботу в лісових масивах Романівського та Старосільського лісництв.

В насадженнях Романівського лісництва учасники семінару побачили, що після вибіркового проведення санітарної рубки після сезону тиші, в сосновому насадженні знову виявлено всихання та відмирання дерев.

В Старосільському лісництві було продемонстровано, що навіть при зеленій кроні та здоровому пні дерева зазнають уражень верхівковим короїдом, а розкряжована деревина пошкоджена грибковими захворюваннями та має синє забарвлення.

Учасники семінару прийшли до висновку, що для збереження соснових лісів, необхідно видаляти живі свіжозаражені дерева ще до періоду льоту та розселення шкідників, з обов’язковим спалюванням кори та порубочних решток, а також проводити роботу з громадськістю для кращого усвідомлення людьми масштабів екологічного лиха та методів боротьби з шкідниками та хворобами лісу.